znaki-i-talizmany
Psychologia

Amulety i talizmany i ich znaczenie!

Amulety i talizmany działają na nas w dobry sposób, mają ukryte znaczenie i sens. Pomagają nam zmienić swoje zachowanie, budowę przyzwyczajeń, czy zapobiec prokrastynacji.

Amulety mogą nas chronić, dać nam szczęście czy bogactwo. Często nie zdajemy sobie sprawę nawet, że wykorzystujemy je!

Ludzie podchodzą do nich bardzo sceptycznie ze względu, że opierają się one na efekcie placebo. Ale czy to źle? Czy wykorzystanie tego powinno nas odstraszać? A może właśnie lepiej będzie, jeżeli wykorzystajmy potencjał tego efektu, aby polepszyć i ułatwić sobie życie?

Prawdziwe znaczenie amuletów i talizmanów jest przez wielu niedocenianych. Ludzie nie chcą wierzyć w ich prawdziwe znaczenie, uważają, że to dziecinna zabawa. Lekceważą ich moc. Życie jest trudne i wymagające, pomaganie sobie na wszelkie sposoby jest istotne.

Jednak bardzo ważne, aby zdawać sobie z tego sprawę. Wielu z nas je wykorzystuje całkowicie nieświadomie, nie wiedząc nawet, że jest to dla nich amulet czy talizman, a co dopiero, żeby zdawali sobie sprawę z ich prawdziwego znaczenia!

Dobrze jest, aby każdy z nas zdawał sobie z nich sprawę i je wykorzystywał świadomie. Panowanie nad nimi pozwoli nam lepiej panować nad swoim życie, złamać niektóre nawyki i lepiej walczyć z problemami, które codziennie nas męczą.

Amulety i talizmany oraz ich prawdziwe znaczenie to moc, którą wielu ignoruje. Naucz się je wykorzystywać!


Amulety i talizmany a nasze decyzje

Nasze amulety, jeżeli odpowiednio je potraktujemy, pomogą nam podejmować lepsze decyzje i kroki. Nasz doświadczenia życiowe, są jednym z najbogatszych źródeł informacji, do których mamy dostęp.

Kiedy coś przeżyjemy, znamy to nie tylko z teorii, ale również pamiętamy uczucia towarzyszące nam temu zdarzeniu, co pozwala nam nie tylko je lepiej zapamiętać, ale również więcej się z niego nauczyć.

I tutaj całe na białe wchodzą talizmany. Fizyczna rzecz, która można dotknąć, zobaczyć, poczuć zadziała znacznie lepiej na nasze zmysły. Znaczenie takiego talizmanu to przypominajka tych zdarzeń, pozwolą nam przypomnieć sobie o nich, wrócą do nas wszystkie nauki i uczucia towarzyszące mu, a wraz z tym, podejmiemy bardziej świadomą decyzję i zmniejszyć ryzyko podjęcia tej złej. Jak?

Tak samo, jak działa historia. Historia lubi się powtarzać, zataczać koło. Nasze doświadczenia są bardzo ważne, budują nas samych dalej i dalej. Amulety i talizmany, w których te doświadczenia będą utrwalone, powinny nam towarzyszyć całe życie i przypominając nam dane chwile, pomagały podejmować jakieś decyzje, na faktach!

Takimi talizmanami są na przykład pamiątki z wakacji, pamiątki, bo bliskich zmarłych, zdjęcia rodziny i wiele więcej. Znaczenie tych talizmanów jest bardzo ważne w naszym życiu i nawet nie jest to placebo, którego tak wielu się boi!


Drzemka jako symbol

Amulety i talizmany i ich znaczenie!

Nawet popołudniowa drzemka też może być naszym symbolem z ukrytym prawdziwym znaczeniem.

Może posłużyć nam do odcięcia się od poprzedniej części dnia, niech działa jako punkt kontrolny. Jeżeli pierwsza część dnia była bardzo intensywna i wymagająca, do końca dnia będziemy odczuwać tego skutki.

Wykorzystanie drzemki jako zamknięcie tego rozdziału pozwoli nam uciec od konsekwencji naszych porannych działań. Możemy ze świeżą głową, zająć się kolejnymi zadaniami, bez myślenia o tych wykonanych. Dodatkowo odpoczniemy i regenerujemy się na kolejną część dnia.

Oprócz tego, jeżeli dodatkowo mieliśmy słaby sen, źle czuliśmy się od rana, taka drzemka również pozwoli nam się od tego odsunąć. No bo po co psuć sobie resztę dnia, skoro można się zdrzemnąć, naprawiając resztę i nie spisać całego dnia na straty?


Tatuaże

Tatuaże są jednym z najlepszych przykładów talizmanów i amuletów, jaki może być.

Fakt, że tatuaż jest niezmywalny, trzymając nas cały czas, najbardziej wpływa na naszą psychikę i w tym tkwi jego siła. Nie pozwoli nam on o sobie zapomnieć.

Jeśli zwiążemy tatuaż z jakimś doświadczeniem, jakąś maksymą, to będzie ona się trzymała nas już do końca naszego życia. To będzie coś, czego nie pozbędziemy się ot, tak. Te doświadczenia staną się naszą wizytówką, naszym ja, bo nie tylko my będziemy go widzieć, ale również inni.


Inne amulety i talizmany

Przy wstępie wspomniałem, że czasami wykorzystujemy talizmany nawet nieświadomie.

Dobrym przykładem są małżeństwa. Obrączka, towarzysząca wielka impreza, to wszystko ma za zadanie działać jako symbol. Wspomnienie wyryte w obrączkę tego dnia ma przypominać nam o miłości, która cię tam zabrała. Ma przypominać o małżonce, rodzinie. Zapobiegać zdradzie i chęci opuszczenia najbliższych i w wielu przypadkach to działa, blokując zdrady, czy jej chęci. Przypomina nam o rodzinie, wpływając na pewne nasze decyzje.

Innym powszechnie znanym talizmanem są ubrania. Faceci chodzący w garniturach, kobiety w pięknych sukniach mają oznaczać elegancję i wzajemny szacunek. Jeżeli przyszlibyśmy na jakieś bardzo ważne spotkanie biznesowe w dresach, to byłby symbol obrazy i lekceważenia swoich współrozmówców.

Ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele amuletów i talizmanów wykorzystują, nie wiedzą, jakie mają znaczenie i sens. To tym bardziej powinno przekonać nas, że musimy się nauczyć je świadomie wykorzystywać. W jedną i w drugą stronę, bo tak, możemy niszczyć talizmany i ich znaczenie.


Zepsuć talizman

Amulety i talizmany i ich znaczenie!

Wszystko można zepsuć, nawet znaki i talizmany wyryte w naszej głowie. Wracając do przykładu z małżeństwami, obrączka jako znak aktu małżeństwa i związania losów z drugą osobą, może być ściągnięta. Gdy pierwszy raz ktoś ją ściągnie, kolejne podejścia nie będą stanowiły już takiego problemu.

Każde kolejne będzie coraz bardziej podkopywało dół pod naszym symbolem, aż po czasie przestanie mieć dla nas jakiekolwiek znaczenie.

To samo tyczy się wszystkich znaków i talizmanów, jakie mamy. Za każdym razem, gdy zignorujemy jego cel i nie weźmiemy pod uwagę związanych z nim słów, będzie coraz słabszy aż albo stanie się tylko ozdobą (w przypadku tatuaży) albo zniknie (pierścień po prostu ściągniemy).

Wiedząc, że możemy je ściągnąć, zdjąć, pozbyć się ich, może to zadziałać też w drugą stronę. Jeżeli chcemy zerwać z czymś, pozbyć się czegoś, możemy specjalnie zniszczyć talizman czy amulet, pozbywając się jego znaczenia i tego, co na nas przez niego ciąży.

Na przykład, jeśli mamy dość korporacji i biznesowego stylu, zrywając te ubrania, niszczysz talizman. O tu jak to zrobić:

Oczywiście, tak nie róbcie, ale dostrzegacie przekaz, prawda?


Nieszczęsne placebo

Wszystko to opiera się o placebo, jednak tatuaż nie wpłynie nagle na nas. Nie wypuści on specjalnych związków chemicznych, które powstrzymają nasz mózg od jakichś działań, czynności.

Obrączka nie odrzuci magicznie od nas wszystkich kobiet czy mężczyzn na świecie zamykając wszelkie możliwości zdrady. Ale wiara w te talizmany, przyzwyczajenia, działania, uczucia, decyzje, doświadczenia, które nam towarzyszyły razem z nimi przez miesiące, lata już tak.

One nie mają nas blokować, one mają nam przypominać o tym, żebyśmy to my się zablokowali. Czasami każdy z nas potrzebuje blokad i ograniczeń na przykład z naszym ego, jesteśmy tylko ludźmi, więc popełniamy błędy na każdym kroku. Wykorzystajmy te amulety i talizmany, byśmy popełnili ich jak najmniej.