ksiazki
Inne

Książki, księgi i powieści – Cześć wam

Dzień dobry wszystkim. Mam na imię Damian. Chciałbym zagłębić się z wami w świat książek i ich historii, opowiadań, problemów. Mówią że książki są nieograniczonym źródłem wiedzy. Ten blog ma być kolejnym tego dowodem.

Chcę żebyście razem ze mną zagłębili się w świat rozdartej sosny.

Uważam że książki nie odpowiadają na pytania, nie są drogowskazami jak żyć, ani jakie decyzje podejmować. Natomiast zabierają one nas do innego świata. Świata gdzie logiczne myślenie nie jest zasłaniane przez miłość, wiarę, nadzieję, smutek czy współczucie, tylko współgrają ze sobą.

Historie książki

Co przez to rozumiem? Ludzie czytający książkę, widzący ją z perspektywy 3 osoby, zawsze podejmą lepszą decyzję, niż osoby które są bezpośrednio w wirze akcji. Dlaczego? Ponieważ widzą rzeczy które główni bohaterowie nie widzą, takie jak na przykład powody drugiej strony konfliktu. Oprócz tego książka zabiera nas do momentu którego mogliśmy jeszcze nie doświadczyć. Może nas zabrać w naszą przyszłość. Może nas zabrać do miejsca do którego kiedyś dojdziemy podczas własnej drogi, dzięki temu nie będziemy jak dziecko we mgle. Będziemy bardziej świadomi, bardziej rozgarnięci, bardziej doświadczeni. A jeśli nawet nie koniecznie my doświadczymy tego co przeczytamy, to zawsze możemy pomóc innym. Przecież to co przeczytaliśmy nie tylko może pomóc nam, ale również naszym najbliższym, przyjaciołom czy współpracownikom. Można śmiało powiedzieć że dzięki temu że czytamy, pomagamy innym, a to już coś.

Jedna rzecz – dwie opinie

Czasami ludzie patrzący na dokładnie tę samą rzecz, mogą mieć o tym całkowicie inne zdanie, niż inni. Nigdy nie ma jednej, prawidłowej, słusznej opinii. Chciałbym byśmy razem zagłębiali się w różne sytuacje, przedstawione w książkach i każdy według własnego sumienia podejmował decyzje. Wierzę że dzięki temu nauczymy się, podejmować lepsze decyzje w życiu, pamiętając o perspektywie 3 osoby, a nie myśleć tylko o sobie.

Mam nadzieję, że zostaniecie tu ze mną dłużej i razem przeżyjemy kolejne przygody wymądrzających się książek. 🙂