Codzienna rutyna — Jak ją odpowiednio zbudować?
Produktywność

Mastermind – wspólne przekraczanie granic

Grupa Mastermind jest w stanie pokazać nam ścieżki, do których sami nigdy byśmy nie doszli. Często po podjęciu jakiejś decyzji możemy usłyszeć z różnych stron od różnych znajomych ich opinię na temat tej decyzji.

Czasami możemy usłyszeć opinię, na którą nigdy byśmy nie wpadli, której byśmy nie przewidzieli. Człowiek, który spogląda na pewne sprawy z daleka, nie łącząc się uczuciowo i bez żadnej presji, zobaczy znacznie więcej ścieżek, którymi moglibyśmy pójść.

Inni mogą przyjrzeć się, znaleźć jakieś szczegóły, których wy nie jesteście w stanie zobaczyć w danych sytuacjach. I do tego właśnie ma służyć nam grupa Mastermind, aby pokazać nam drogę, o której nie wiemy.


Kto nam może pomóc?

Mastermind – wspólne przekraczanie granic

Problem z tymi wszystkimi opiniami i radami od naszych znajomych jest taki, że nie mają tak naprawdę pojęcia, jak wygląda sytuacja. Fakt, że wydaje im się, że mówią dobrze, może mieć nijakie odniesienie do rzeczywistości.

Dlatego wybierając ludzi do grupy mastermind, od których chcemy usłyszeć rady, najlepiej, aby były lepsze od nas. Wtedy będziemy pewni, że ich opinia jest oparta o doświadczenie, umiejętności i doskonale znają temat.


Benefity Mastermind

intelignecja

Po pierwsze, inteligencja. Gdy utworzysz taką grupę, powiedzmy 3-5 ludzi, to razem łączycie ze sobą swoją pomysłowość, umiejętności logicznego myślenia.

Jesteście w stanie zmieniać postrzeganie danego problemu dowolnie do potrzeb i ilości idei. Razem uczycie się na własnych błędach, poznajecie słabości innych ludzi. Daje to niesamowitą przewagę, w końcu jak to mówią „co cztery dwie to nie jedna” – a tu będzie ich więcej niż dwie!


doswiadczenie

Zbiorowe doświadczenie to jest największa moc mastermind. Gdy kilka osób może podzielić się swoimi doświadczeniami, między sobą, to tak jak byśmy sami już tego doświadczyli. Możemy przewidzieć co się wtedy stanie i odpowiednio zareagować.

Wspólne dzielenie się swoimi problemami na temat, którym akurat się zajmujemy, to tak jak byśmy znaleźli instrukcję obsługi do naszego problemu.

Pomyśl, stoisz przed decyzją, która może wzbić twoją firmę w wyżyny lub pogrążyć ją i wtedy ktoś z grupy mówi „ah, tak, też kiedyś tak miałem, zrobienie tego i tego zminimalizuję szansę na bankructwo.” Czy to nie wspaniałe?!


Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, to zawołajmy kogoś, kto o tym nie wie i to zrobi.

Mastermind – wspólne przekraczanie granic

Posiadanie takiej grupy wsparcia pozwala nam osiągać rzeczy, które są nielogiczne i niemożliwe do zrealizowania. Kiedy jesteśmy powiązani z jakimś tematem, myślimy o nim emocjonalnie i pod kątem patrzymy na logikę oraz sens.

Widzimy wszelkie układy i ścieżki, które wydają nam się najbardziej sensowne. Taka grupa Mastermind, kiedy nie ma tego połączenia emocjonalnego i patrzy na cały problem z perspektywy 3 osoby, widzi znacznie więcej niż my.

Ci ludzie są w stanie znaleźć taką drogę, której my nie widzieliśmy z powodu naszego emocjonalnego zaangażowania w sprawę. Zdejmują nam z oczu kajdany, udowadniają nam, że wielu ograniczeń, o których jeszcze przed chwilą mówiliśmy, po prostu nie ma.


Think and Grow Rich – Napoleon Hill